Bydlíte na horách, kde bývají často vichřice nebo dokonce i orkány? Horské oblasti jsou tímto extrémním počasí známé, a i pro je zde hustota obydlení menší než jinde. Ne každý má nervy na to žít na horách, protože ani v dnešní době to není život vhodný pro každého. Záleží samozřejmě i na oblasti a nadmořské výšce, ale život v nížinách je zkrátka pohodlnější. Nemusíte mít sněhové řetězy ani nemusíte mít zimní pneumatiky téměř celý rok na autě – jen tak pro jistotu. Pokud jste si pro život zvolili právě horskou oblast, jistě už víte, co to obnáší. Kvůli častým výkyvům počasí můžete řešit výpadky elektřiny, což není vůbec příjemné.

solární panely

Elektřina je k plnohodnotnému a pohodlnému životu potřeba, a pokud jste bez ní třeba několikrát do roka, možná už zvažujete, jestli není něco, co by vám zajistilo elektřinu bez ohledu na počasí. Distributoři z elektrárny distribuují vyrobenou elektřinu pomocí drát vysokého napětí, které vedou i lesy, a tak je normální, že při nějaké bouři spadne strom právě na vedení. Pokud je takto postižených míst víc, je jasné, že obnova dodávek elektřiny bude trvat třeba několik dní. A za tu dobu se vám může zkazit jídlo v mrazáku. To že si večer nepustíte televizi a nenabijete telefon je ten nejmenší problém.

montáž panelů

Někteří lidé si začali kupovat generátory, aby po nezbytné dlouhou dobu udrželi v chodu právě mrazák a mohli si nabít telefony a být tak ve spojení se zbytkem rodiny. Pokud byste ale chtěli mít jednodušší a efektivnější řešení, které je zároveň daleko pohodlnější než nějaký generátor, je ideální využít dotace na solární panely a pořídit si vlastní fotovoltaiku. Solární panely vám vyrobí dostatek energie na to, abyste pokryli alespoň část spotřeby. A pokud si pořídíte panely s úložištěm, můžete si sami rozhodnout, kdy elektřinu ze solárů využijete – klidně až proud nepůjde.