Někteří lidé natolik důvěřují cestovním kancelářím, že objednají zájezd podle fotografií z reklamních prospektů, a pak jsou udiveni, že v tamním letovisku je velký nepořádek v ulicích, příliš mnoho turistů na plážích, silný automobilový provoz v místní autostrádě a problematický přístup k mořskému pobřeží např. skrze potemnělé podchody, kde lidé močí, a kde to neskutečně páchne.

kanál YouTube

Uvedli jsme tu tak trochu absurdní příklad, ale rozhodně ne nereálný. Vybírat dovolenou u moře pouze na základě pár fotek, které se zhotovují se zcela jasným záměrem upoutat pozornost v rámci reklamní kampaně, je docela pošetilé. Nedoplácejte na svou naivitu a raději se zajímejte více do hloubky o to, jak to v dané lokalitě skutečně vypadá. Jak toho ale docílit, když nemáte žádný další zdroj fotografií?

Využijte videa z YouTube

Když si zadáte v YouTube požadavek vyhledat nějaký turistický cíl, zobrazí se vám desítky, možná stovky odkazů na různá amatérská videa a mezi nimi také záběry z výšky. Mohou být pořízené ze sportovního letadla či z helikoptéry, ale nejčastěji jde o video pořízené z dronu.

Bezpilotní drony umožňují naprosto převratné jevy, kupříkladu vystoupat kolmo od země mezi stromy, kličkovat v úzkých městských uličkách, pohybovat se ve velkých výškách, ale i těsně nad zemí. Dron můžete nasměrovat nad rybník či jezero a letět s ním jen metr nad hladinou a simulovat plavbu lidí a stejně tak lze simulovat jízdu autem po silnici nebo polní pěšinou.

dovolená u moře

Díky těmto technologiím pak máte obrovské možnosti prohlédnout si místa, kam se vám zachce vydat se na dovolenou, a snadno pak posoudíte, zda jsou pro vaše záměry vhodná.

Video si stáhněte

Kdykoli objevíte zajímavý zdroj na YouTube, pro jistotu si jej stáhněte a nečekejte na to, až jej autor příspěvku přesune jinam nebo smaže. Toto se může přihodit u každého videa, ale máte-li je stažené pomocí YouTube video downloaderu na počítač, nikdo vám jej už nevezme.