Úraz je nemilá věc, a i když se jedná o lehčí formy těchto nepříjemností, brání vám v klidném a pohodovém prožívání vašeho života. Úrazy jsou poměrně častou příčinou pracovní neschopnosti a někdy také zbytečně komplikují mezilidské vztahy v rodinách či na pracovišti. Úrazy se stávají z mnoha důvodů, ovšem většinou je lze předvídat a naslouchat vlastní intuici, například pokud se na ulici tvoří náledí, nemá smysl riskovat volný pohyb v klouzavé obuvi, a vyplatí se nasadit speciální „nesmeky“ anebo si pohyb v takovém prostředí rozmyslet, případně využít posypový materiál.

stěhování místnosti

Úrazy se také týkají stěhování, a většinou se přihodí lidem nepřipraveným, nezkušeným, zbrklým a flegmaticky založeným. Toto je jeden z důvodů, proč si raději zajistit profesionální stěhování v Praze 4. Co se stává amatérům, kteří podceňují situaci?

retro nábytek

Těžké předměty – někteří jedinci se snaží zvládnout většinu prací sami a v případě stěhování se pokusí přemístit i to, na co evidentně nestačí. Například rozkládací nerozebíratelnou pohovku. Ta může vážit třeba i čtyřicet kilo, a její přenášení ve dvou lidech po schodišti je opravdovou zkouškou síly a vytrvalosti. Při přenášení takových břemen si můžete přivodit kýlu, zlomeninu nohou, natažení vazů a četné pohmožděniny. Nebezpečné je to hlavně ve chvíli, kdy vám břemeno vyklouzne z rukou a při chůzi po schodech vás přitlačí ke zdi. Toto může způsobit i velmi těžká vnitřní zranění břicha nebo mozku.

Úžeh a úpal – letní stěhování je riskantní zejména v teplém a slunečném počasí. Pokud se dlouho zdržujete na přímém slunci, hrozí vám úžeh, a jste-li dehydrovaní a stěhujete-li těžká břemena za vysokých teplot, přehřátí organismu (úpal) může vést až ke kolapsu a odvozu do nemocnice. V létě se mnohdy vyplatí svěřit stěhovacím firmám komplexní proces stěhování od A až do Z.