Máte rádi zázvor? Jeho jedinečnou chuť a vůni? Někteří lidé zázvor nemají moc v oblibě. Mnohokrát jsem slyšela, že jim připadá štiplavý, ať už při přičichnutí, tak při ochutnání. Čerstvý zázvor má svou sílu, to je pravda. Ale víte, jak ho mám nejraději já? Jako sušené proslazené ovoce! Takto jsem ho jedla na chuť v těhotenství. Malé množství samozřejmě, ale byl to i výborný lék na těhotenské nevolnosti. Ne nadarmo se říká, že zázvor srovnává žaludek. Vyrábí se i tabletky proti nevolnostem nebo třeba zázvorové lízátka pro stejný účel. Dříve jsem tedy zázvoru jako takového také nebyla velkým příznivcem. Ale díky těhotenství jsem změnila názor a k zázvoru jsem si našla cestu. Proto jsem, jako správný milovník čajů, vyzkoušela i zázvorový čaj. Ale ne jen tak ledajaký.

Zázvor a citrón

Mám na mysli kvalitní sypaný čaj. Skvělé jsou čajové směsi, ve kterých je spolu se zázvorem spoustu dalších přísad. Tedy byliny, natě, kořeny a tak dále. Společně pak tvoří vyváženou chuť a co víc? Takové čaje Vám mohou pomoci třeba se špatným trávením, s urologickými problémy nebo ho můžete využít jako afrodisiakum. Nevěříte? Jak já říkám, čajové směsi jsou mocné čarodějky. Navíc ty kombinace chutí jsou vážně atraktivní. Dalo by se i říci, že jsou to takové koktejly na míru. Vyváženě pomáhají přesně na to, na co zrovna potřebujete. Zázvorový čaj je fajn pít i za studena. Skvělé letní osvěžení plné zdraví v jedné sklenici.

Nápoj ve sklenici

Navíc spousta čajů je vhodné popíjet pouze v omezeném množství, ale u zázvoru to úplně takto není. Ten se může v čajích pít víceméně neomezeně. Staňte se velkým fanouškem kvalitních sypaných čajů a čajových směsí. Není totiž vůbec špatné mít doma různé druhy a podle potřeby sáhnout po tom, který se nám zrovna hodí. Kvalita Vám navíc zaručí, že si čaj maximálně vychutnáte! Tak začněte pít to nejlepší!