Bujný a svůdný dekolt je znakem vášně, pro někoho krásy a celkově znakem ženství. Je zajímavé, jak se lidská orgán, který je primárně určen ke krmení mláďat, stal symbolem pro fyzickou vášeň. Přesto je dobré podívat se na věc z biologického hlediska, dodá nám to jistý nadhled a odstup. Prsa jsou založena během vývoje ještě v děloze u obou pohlaví. Záleží pak už jen na přítomnosti chromozomů, podle kterých se vytváří pohlavní hormony. Ty dále zajistí vývoj tohoto zárodku v kompletní prsní žlázu anebo naopak způsobí utlumení této proliferace. To se děje převážně v období puberty, kdy se začíná vytvářet zvýšené množství pohlavních hormonů.

dáma, výstřih

Zárodkům prsní žlázy se říká mléčná nebo prsní lišta, jelikož vede přes celý hrudník a to, co se následně stane břichem. Celý tento pás následně na podkladě signalizace mnoha dalších látek zaniká, ale při některých vývojových vadách se může stát, že právě v průběhu této dřívější prsní žlázy vznikne přebytečná prsní bradavka. Ta se dá jednoduše chirurgicky odstranit. Jak už bylo řečeno výše, následně v období puberty, kdy je v těle ženy zvýšené množství estrogenů (estrogen, estradiol, estriol) dochází k proliferaci mléčné žlázy, a tím pádem i k jejich zvětšování.

podpora ženského dekoltu

K úplnému funkčnímu dozrání pak dojde během těhotenství. Díky působení dalších hormonů se mléčná žláza dále zvětšuje a nabývá schopnosti tvořit mléko. Poté, co žena dítě odstaví a zvenčí tak nepřichází žádné stimuly, tvorba mléka začne opadat, až se tato schopnost úplně ztratí. Ale jak jsme psali již výše. V naší společnosti jsou prsa znakem převážně fyzické přitažlivosti, proto se ženy snaží, aby jejich dekolt vybadal co možná nejlépe. Ne každá žena je ale od přírody dostatečně obdařena, proto, pokud mezi ně nepatříte, můžete použít pásky na prsa a s jejich pomocí tak svá prsa správně vytvarovat.