Čistý bazén je nutnost. Pokud už jste si pořídili bazén, musíte počítat s tím, že ho budete muset pravidelně čistit a starat se o něj. Čistý bazén je důležitý nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska zdraví a bezpečnosti. Udržování bazénu v dokonalé kondici navíc může prodloužit jeho životnost. Zabráníte tak růstu bakterií a budete přecházet různým problémům, které by znamenaly náročné opravy. Důležité je pravidelně bazén čistit a kartáčovat. Každých pár dní věnujte pár minut času tomu, abyste dno a stěny bazénu dokonale vykartáčovali.

voda v bazénu

Co byste měli každý týden se svým bazénem dělat?

Odstranit nečistoty z povrchu vody. Na to budete potřebovat buď speciální síťku, kterou vytáhnete spadané listí, hmyz a další nečistoty. Případně vám k tomuto účelu poslouží vysavač do bazénu. Dále vykartáčujte celý povrch bazénu, všechny plochy, i ty, které jsou dlážděné. Vyčistěte také koš čerpadla, kde se zachytávají nejrůznější nečistoty z bazénu. Zkontrolujte také, jestli má filtr správný tlak. Případně udělejte zpětné proplachování, jestli to bude nutné.

Otestujte vodu na obsah chlóru, zkontrolujte její pH a zásaditost. Pokud vám vyšli špatné výsledky, rovnou doplňte bazénové chemikálie tak, aby vaše voda měla opět ten správný poměr pro bezpečné koupání. Při čištění nezapomeňte na těžko dostupná místa, jako jsou schody, rohy bazénů a podobně. Někteří lidé mají tendence je vynechávat, ale jsou to právě místa, kde se shromažďuje nejvíce bakterií.

bazén

Kartáčování povrchů bazénu je opravdu důležité. Nečistoty totiž ulpívají přímo na stěnách a jinak, než kartáčováním je odtamtud nedostanete. Špína působením vody změní konzistenci a nejde jinak odstranit. Pozor ale, pokud nejde špína snadno odstranit, neoškrabávejte ji hranami kartáče. Můžete tak poškodit bazén. Čistěte povrchy opravdu jen čistící stranou kartáče, pevnými a dlouhými tahy.