Ano, pokud se chceme doma koupat v klidu a s čistým svědomí, musíme si kvalito vody pohlídat. K tomu slouží všelijaké podivné přístroje a měřáky, které nám v tom pomáhají. Ty nám mohou odhalit třeba i v čisté vodě nějaké choroboplodné zárodky. Ale nám nyní půjde o čistotu vody vizuálně. Nebudeme tedy bádat, zda máme správnou zásaditost či kyselost a nebudeme řešit dávkování chemikálií či čehokoli jiného.

Čistota vody je základ, ze kterého se poté vychází. A toho základu musíme dosáhnout tím, že vodu čistíme.

slečna v bazénu

Je tedy třeba hrubou špínu, nebo lépe řečeno nečistotu sebrat ručně a takovou tu méně hrubou nutno vylovit síťkou. To může být stará punčocha (tfujtajbl), ale také moderní věcička na teleskopické tyči. Tím se z vody dostanou pryč takové ty větší nečistoty, jako kousky větviček, listí, a prostě toho všeho, co nám sem vítr zafouká, nebo co se sem dostane jinou cestou. Tím máme vodu skoro čistou, ale přece jen jsou v ní ještě malé částice, které se nám oběma výše popsanými způsoby nepodařilo odstranit. Takže přichází další pomocník, a to pomocník nejdůležitější, největší a nejdražší. Tím je bezesporu filtrace. Ta se dělí na dva základní druhy, a to filtraci pískovou a filtraci kartušovou. Každá z nich má své výhody a nevýhody, ale na jejich rozbor zde není místo. Jen si všeobecně řekněme, že ta druhá je lepší.

slečna v bazénu

Pískové filtrace jsou samozřejmě vícero druhů. Od nejlacinějších až po ty nejdražší a cena se odvíjí od kapacity a samozřejmě také od výrobce. Pokud nemáte tušení, kterou si vybrat, tak se ptejte přímo tam, kde jste filtraci koupili. Například přímo zde přes tento článeček, lépe řečeno odkaz zde umístěný. Klikněte na něj a máte po starostech. Dostanete se na web, kde si můžete filtraci nejen koupit, ale také se poradit o všem možném kolem ní a bazénů všeobecně. Tak hurá do toho.