Zabavit děti není jednoduchým úkolem ani pro jejich vlastní rodiče, a co teprve když se jednoho dne na vámi pořádané narozeninové party objeví mimo vašich ratolesti i mnoho jejich kamarádů! Z toho by se jeden zbláznil…nebo ne? Pokud dětem vymyslíte kvalitní program, nemusíte se bát, protože nakonec máte velkou naději, že se díky vaší přípravě oslava vydaří. V letních měsících jsou děti milovníky pohybu a sportu a vzhledem ke skvělému počasí můžete sportovní aktivity zařadit i do programu oslavy, pokud se tedy koná venku. Můžete je nechat hrát oblíbené sportovní hry, nebo jim předvést retro hry, jež si že svého dětství pamatujete vy.

Dívky na oslavě

Možná pro vás bude až k podivení to, jak dnešní děti dokáže zabavit skákání přes gumu nebo kuličky! V domácích podmínkách děti pohybem můžete zabavit v podobě opičí dráhy, na které se všechny vyřádí, pokud bude oslava směřována do vnitřních prostor nebo venku nebude vhodné počasí. Pro nepříjemné počasí můžete využít také krátkodobého pronájmu party stanu . Jestliže je vaše oslava plánovaná spíše v zimních měsících, připravte si pro děti velké množství kreativních úkolů a deskových her. Nevydrží u nich sice sedět po celou dobu, ale v případě vhodně zvolených aktivit je možné, že se vám malé raubíře podaří kvalitně zabavit i na delší čas.

Narozeninové dortíky

Pokud chcete, aby si děti z oslavy něco malého odnesly i na památku domu, můžete pro ně připravit výtvarnou dílničku, na které si takový předmět budou moci vyrobit. Oblíbenými nápady je malování na textil, vodní malování na speciální papír nebo práce s plastelínou či moduritem. Jestliže však budete mít v plánu zapojit děti i do takového úkolu, bude lepší informovat jejich rodiče v závislosti na připravované činnosti o tom, aby svým ratolestem raději dali oblečení, u kterého nebude vadit zašpinění. Kvalitní plán oslavy není vůbec jednoduché vytvořit. Jakmile se vám to však podaří, celá oslava bude skvělá a oslavenec vám za ní jistě bude pořádně vděčný.