Ono je to dáno zákony a nařízeními naší slavné centrální banky. Správný název je Česká národní banka. Ta uděluje licence a vymýšlí další a další nesmysly, kterými zahání své klienty. Například zákon o hypotékách určili tak, že musíte mít několik procent z ceny kupované nemovitosti. Takže, pokud stojí nemovitost řekněme tři miliony, musíte prokázat, že máte na účtech plus mínus dvě stě padesát tisíc. A to rozhodně nemá každý. Běžný člověk určitě ne. Takže jak vidno, hypotéku jsou zase jen pro tu bohatší klientelu.

Ne všechno však může ČNB diktovat. Může toho hodně, ale všechno ne. Ostatně, jsou zde ještě nebankovní instituce a není jich rozhodně málo. Jen je třeba vědět, kam se obrátit.

bankovky

Takže pokud se žádostí v bankovním sektoru neuspějete, nic si z toho nedělejte. Peníze, které jste tam za žádost o půjčku museli zaplatit musíte oželet, ale bojujte dále. Zkuste to mimo banku. Druhý důvod je ten, že v té první instanci vám většinou řeknou, že máte nízký příjem. Nu co, mají tabulky a v těch je to tak a tak. Bankovní úředník se jen mrkne a už to vidí. Máte málo, tak vypadněte. A slušně vás vyhodí, aby mohl obrat ještě po vás další nešťastníky.

bankovky

Těm zase sdělí, že mají záznam v registru. A vyhodí je rovněž. Mimochodem, ten záznam tam máte i vy. Že ne? Ale máte. Sice ne jako dlužník, ale jako neúspěšný žadatel. I tohle tam banky uvádějí. Na nějaké bankovní tajemství tady v klidu naprosto zapomeňte. Tu už půl roku neplatí. Nuže, vy se nyní soustřeďte na věci, která se nazývají nebankovní hypotéky bez registru. Tam kam si půjdete půjčit nyní se skutečně nikdo nestará ani o registry ani o příjmy. https://www.dauc.cz/dokument/%3Fmodul%3Dli%26cislo%3D36491 Dělá se to naprosto jinak a vy budete hodně překvapeni, jak jednoduše a rychle to jde. Asi nevíte, kam se obrátit a kde to hledat. Vy po tom bádat nemusíte. Vy si totiž jen kliknete na odkaz výše a hned se můžete začít rozhlížet.